roch_plakat2016-17_16

SŁÓW KILKA O NASZYCH WSPÓLNOTACH:

Bible Meetings in English

We meet every third Tuesday of the month at the Holy Mass (in English) at 7:15 p.m. at the Chapel at St. John Paul II Center (near the church). After the Holy Mass, at 8:00 p.m. we read and discuss a passage from the Bible. We share our faith and joy that God gives us through the Bible. We hope you will join us 🙂

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy Politechnice Poznańskiej

Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy pragną realizować swoje powołanie do trwania przy Bogu i Kościele. Naszym celem jest przede wszystkim zbliżenie się do Najwyższego poprzez trwanie we Wspólnocie, w której razem budujemy solidny fundament wiary. Chcemy także ewangelizować środowisko, pokazując, że nasze miejsce jest również na uczelni, w mediach i przestrzeni publicznej. Naszą siłą jest dzielenie się tym, co każdy z nas ma do ofiarowania, czyli swoim talentem, ale przede wszystkim radością i młodzieńczym entuzjazmem. Więcej o nas znajdziesz na naszej stronie internetowej: www.ksm.put.poznan.pl oraz na naszym fanpage na FB: @KSMprzyPP.

img_3300

Diakonia modlitwy to wspólnota, w której poglebiamy osobistą relację z Panem Bogiem poprzez żywe spotkanie z Nim w modlitwie, Słowie Bożym, formacji oraz w drugim człowieku. Dążymy do tego, aby posiadać siebie w dawaniu siebie, dlatego służymy duszpasterstwu akademickiemu oraz sobie nawzajem duchowym wsparciem – modlitwą.

img_3294

Schola:

Witamy!
Jesteśmy scholą Duszpasterstwa Akademickiego Św. Rocha.
Co robimy? W zasadzie robimy 5 rzeczy:
-wielbimy Pana,
-modlimy się,
-upiększamy naszą akademicką dwudziestkę,
-rozwijamy otrzymane talenty,
a wszystkie te rzeczy spaja piąty element- muzyka. To właśnie przez granie i śpiew chcemy pokazywać piękno naszego Boga.
Uczestniczymy też w życiu duszpasterstwa. Śpiewamy m.in. na czuwaniach, okazjonalnych Mszach, roratach, rekolekcjach itp. Zdarza się, robimy oprawę muzyczną na ślubach 🙂
Poza tym spotykamy się, rozmawiamy, gramy w planszówki i tworzymy naszą małą scholową rodzinkę. Więc jeśli powyższe stwierdzenia do Ciebie pasują- zapraszamy!

img_3299

Ciupa – wózkowicze

Ciupa to wspólnota, w której zajmujemy się osobami niepełnosprawnymi. Znajdziesz tutaj służbę drugiemu człowiekowi, miłość, integrację, wspólne świętowanie i modlitwę. Naszą drogę do Boga stanowi przede wszystkim troska o dobro drugiego człowieka. Krzyż jakiego doświadczają osoby niepełnosprawne, jest dla nas świadectwem i ogromną motywacją do stawania się lepszymi ludźmi. Pomoc bliźniemu otwiera oczy i przede wszystkim serca.
Po więcej informacji zapraszamy na nasz profil na facebooku oraz poprzez nasz e-mail:
https://www.facebook.com/ciupa.wozkowicze?fref=ts, daswrochciupa@gmail.com

img_3301